شناسه : 1018
شنبه 9 ارديبهشت 1396 ساعت 09:06 2017-4-29 09:06:23
مجتمع گوشت زیاران  واقع در شهرستان آبیک یکی از طرح‌های راهبردی کشور و استان است که با هدف افزایش تولید و تعادل بخشی در تولید گوشت قرمز راه‌اندازی شده است. این مجتمع تحت عنوان شرکت مهرگستران سیمرغ زیاران به عرصه تولید بازگشته است.
با حمایت های صورت گرفته در یک سال گذشته؛

مجتمع گوشت زیاران دوباره فعال شد

مجتمع گوشت زیاران واقع در شهرستان آبیک یکی از طرح‌های راهبردی کشور و استان است که با هدف افزایش تولید و تعادل بخشی در تولید گوشت قرمز راه‌اندازی شده است. این مجتمع تحت عنوان شرکت مهرگستران سیمرغ زیاران به عرصه تولید بازگشته است.

 همزمان با دور دوم سفر ریاست جمهوری به استان قزوین، فعالیت مجدد گوشت زیاران در شهرستان آبیک آغاز شد.

به گزارش ندای آبیک همزمان با دور دوم سفر ریاست جمهوری به استان قزوین صبح یکشنبه 3 اردیبهشت ماه با حضور حسن رکنی معاون بهبود تولیدات دامی وزیر جهادکشاورزی، رحمانی فرماندار شهرستان آبیک، علی اکبر متقی فرد رئیس سازمان جهادکشاورزی استان قزوین، شرکت مهرگستران سیمرغ زیاران در شهرستان آبیک افتتاح شد.

 این شرکت با ظرفیت ۲۵۰۰۰ راس پرواربندی بره و ۱۲۵۰۰ راس پرواربندی گو ساله است و تولید سالانه ۶۵۰۰ تن گوشت قرمز که در حال حاضر ۱۰۰ نفر اشتغالزائی ایجاد و پیش بینی می شود این میزان اشتغالزایی به ۴۶۰ نفر در آینده نزدیک افزایش یابد.

واحد شرکت تولید وبسته بندی گوشت زیاران در سال ۱۳۵۶ احداث شد که بعد از هشت سال تعطیلی و توقف تولید، با حمایت دولت و واگذاری به بخش خصوصی در سال گذشته با اعتباری معادل ۱۰۰ میلیارد ریال بازسازی شد.

 

اضافه کردن دیدگاه جدید