شناسه : 127
جمعه 9 بهمن 1394 ساعت 20:10 2016-1-29 20:10:02
استاندار قزوین در دیدار با یونگ سفیر سنگاپور در ایران و مشاوران اقتصادی وی بیان کرد : به دنبال ایجاد یک شهرک ICT در استان هستیم و با مذاکراتی که با این هیئت انجام دادیم امیدواریم بتوانیم از این طریق استان قزوین رابعنوان قطب ICT ایران بشناسانیم .
استاندار قزوین در دیدار با یونگ سفیر سنگاپور در ایران و مشاوران اقتصادی وی بیان کرد : به دنبال ایجاد یک شهرک ICT در استان هستیم و با مذاکراتی که با این هیئت انجام دادیم امیدواریم بتوانیم از این طریق استان قزوین رابعنوان قطب ICT ایران بشناسانیم .
به گزارش [صدای آبیک] به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری ،"فریدون همتی" دردیدار با سفیر سنگاپور در ایران و هیئت اقتصادی این کشور در استانداری گفت: از سفر هیئت اقتصادی سنگاپور به همراه سفیر این کشور در ایران به استان قزوین خرسندیم و امیدواریم ضمن بازدید از ظرفیت های اقتصادی و علمی قزوین به دیدگاه مشترکی برای اجرای کارهای اقتصادی برسیم.

استاندار قزوین تصریح کرد: تمایل ما برای توسعه روابط با شرقی ها بیشتر از غربی هاست و در این مسیر کشورهایی مانند سنگاپور در اولویت قرار دارند و هر موفقیتی در کشورهای آسیایی مانند سنگاپور را موفقیت خود می دانیم.
وی بیان کرد: در شرایط پسابرجام می توانیم کارهای بزرگی باکمک یکدیگر انجام دهیم و اراده رهبری، رئیس جمهور تعامل سازنده با همه جهان بویژه کشورهای شرقی است و ما نیز در قزوین آمادگی کامل داریم تا با هیئت های تجاری و سرمایه گذاری سنگاپوری طرح های مشترک را اجرا کنیم.
استاندار یادآور شد: استان قزوین ویژگی های خوبی دارد و با نزدیکی به پایتخت و بازار مصرف ۳۰ میلیون نفری، داشتن اولین شهر صنعتی بزرگ ایران، حدود ۴۰۰۰ واحد صنعتی متوسط و بزرگ، وجود دانشگاههای معتبر و تحصیل بیش از ۱۳۰ هزاردانشجوی داخلی و ۱۰۰۰ دانشجوی خارجی از ظرفیت های بسیار خوبی برخوردار است.
همتی گفت: امنیت سرمایه گذاری در استان قزوین بالاست و سابقه حضور سرمایه گذاران خارجی بیانگر بسترسازی مناسب ایجاد شده در بخش صنعت و تولید است و این خدمات زیربنایی شرایط خوبی برای حضور سرمایه گذاران خارجی فراهم کرده است.
وی بیان کرد: بسترهای ایجاد اشتغال و استفاده از سرمایه های بین المللی و میهمان پذیری که از سوی هیئت سنگاپوری اعلام شده در استان قزوین وجود دارد و می توانیم در این امور با یکدیگر گفتگو و مذاکره کنیم و به دیدگاه مشترک برسیم.
استاندار قزوین اظهار داشت: همه شرایط برای انجام یک کار بزرگ به صورت مشترک بین قزوین و سنگاپور فراهم است و امیدواریم این نشست ها تفکر اجرای کارهای مهم را محقق کند.
در این دیدار استاندار به معرفی ظرفیتهای استان پرداخت و با توجه به سابقه طولانی صنعت در قزوین و فرهنگ خوب سرمایه گذاران تولید در قزوین و همین طور امنیت برای سرمایه گذاران به نظر من و به خاطر وجود دانشگاهها ی واحدی که در استان داریم و با خاطر داشتن متخصصین این حوزه و انباشت دانش ،تکنولوژی و سرمایه و سرمایه انسانی و مالی که در استان داریم .
دکتر همتی گفت : مجموعه حضور شرکتهای خارجی در ایران نشان می دهد که ظرفیت استان خیلی بالاست و دارای ظرفیتهای بین المللی است و می سرمایه گذاریهای خارجی و کارهای مشترک  انجام داد .
همتی در پایان خاطر نشان کرد : با تامین امنیت سرمایه گذاری، ارائه خدمات زیربنایی و ظرفیت های خوب صنعتی، علمی و فناوری، بستر خوبی برای حضور سرمایه گذاران خارجی در استان فراهم شده است.

 

دیدگاه ها

اضافه کردن دیدگاه جدید